צולל עמוק

תוך שלושה חודשים בתפקיד, הוא עשה מהפכה של ממש * הוא הספיק להפיק מבצע מנויים שגרם לקריסת המרכזיה, לפתוח ולסגור את הקאנטרי בצל משבר הקורונה, לעשות רעש ברשתות החברתיות, ויש לו עוד חלומות גדולים * תכירו את עמית שרון, מנהל הקאנטרי החדש

 

עמית שרון שאולוף, בן 39, נשוי ואב לשלוש בנות, גר במודיעין ועושה בכל בוקר את הדרך למעלה אדומים. הוא אמנם צעיר אבל הספיק המון, ובעל נסיון של 23 שנים בתחומי ספורט וניהול.

בתחום הספורטיבי אני בעל 2 חגורות שחורות ( טאקוונדו וקראטה ) התחלתי להתאמן בגיל 6 , בגלל צבי הנינגה... עד גיל 19 הייתי אלוף ישראל בקרבות, עם 12 מדליות זהב וחבר בנבחרת ישראל. בגיל 16 סיימתי קורס בווינגיט של מדריך אומנויות לחימה, זה היה לימודים בתנאי פנימייה מאוד אינטנסיבי ומאתגר. בגיל 22 סיימתי קורס של מאמן אומנויות לחימה לספורט הישגי. בגיל 23 סיימתי קורס מדריכי חדר כושר ומאז אני חושב שעבדתי בכל תפקיד אפשרי ברוב חדרי הכושר בירושלים. תקופה מדהימה."

אז איך הפכת מספורטאי למנהל?

"לאט לאט התחלתי לרכוש השכלה גבוהה בתחום ניהול וכלכלה, כך נכנסתי יותר לתחום הניהולי. בגיל 25 היה לי עסק ליבוא מוצרי אומנויות לחימה מכל העולם, עם חוזה בלעדי עם ADIDAS. זה חוויה מדהימה ליצור עסק ומוצרים ממש מאפס ובנוסף גם להביא חידושים והמצאות לתחום מקובע . עד היום אני זוכר שהגעתי עם חליפה מיוחדת למאמן נבחרת ישראל בקראטה, חליפה פי 2 חזקה ב50% יותר קלה ( מבד ייחודי שבחרתי בקוריאה ). הוא ישר ראה את הפוטנציאל ורכש חליפות לכל הנבחרת. 3 שנים אחרי, מכרתי את החברה ברווח מכובד ונכנסתי לתחום הכספים. לקראת גיל 29 תפקדתי כסמנכ"ל חברת כספים בחברת "בחברת הפיננסי" תפקיד גדול עם המון אחריות בגיל כה צעיר. תקופה מהממת שלימדה אותי שהכל אפשרי. לקראת גיל 34 עשיתי סוויץ חשוב וחיברתי את יכולות הניהול עם האהבה לספורט והתחלתי את דרכי החדשה כמנכ"ל של מטי בית שמש. בגיל 37 הייתי המנהל המקצועי ופיתוח העסקי של קאנטרי רמת רחל. לפני שלושה חודשים עברתי לקאנטרי מעלה אדומים, מקום מהמם עם צוות מקסים והרבה פוטנציאל לעשות טוב לתושבי מעלה אדומים והסביבה".

איך בכלל הגעת לעולם הספורט-בריאות?

"די בטעות , אני אדם בעל אינטואיציות מאוד חזקות וברגע שהרגשתי שההתעסקות עם ספורט והכושר יוצרת לי איזון בכל תחומי החיים, הבנתי שזה איתי FOR LIFE . לפני 20 שנה יצא לי להכיר מאמן מיוחד מדנמארק בשם 'קיטו'. הוא היה מאמן בין לאומי, עם המון חוכמת חיים ועד היום אני לא שוכח את המשפט שאמר לי: 'תמיד תדע עמית, חגורה שחורה באומניות לחימה זה חגורה שחורה לכל תחום בחיים'. בהסתכלות לאחור, אני יכול להגיד בכנות שההתמודדות יום יומית עם כושר והספורט, בנתה אותי גופנית ובעיקר נפשית להתמודד בגבורה על כל הקשיים שהחיים זרקו לי." 

מה הערכים שמובילים אותך בעבודה?

"כנות, סובלנות ותקשורת טובה. בחיים האישיים כמו חיים מקצועיים הכל מתחיל מתקשורת. הקשבה לצוות וקהל, הבנת הצרכים ופתיחת ערוצי תקשורת עם המנויים והתושבים. הרעיונות הכי טובים שלי מגיעים מהתושבים והמנויים, רק צריך להקשיב. ברור לכולם שאנחנו מתמודדים עם אילוצים תקציביים, במיוחד בתקופה זו. כשנקודות הבסיס של הקאנטרי היא הקשבה ושירות טוב יותר, בסופו של דבר הכל יסתדר לטובה."

אנחנו בעיצומה של עונת הרחצה, איזה חידושים הבאתם לקהל?

"זה ממש מתחבר לשאלה הקודמת. מנויים רבים סיפרו לנו שהם רוצים להביא את הילדים או הנכדים לבריכה בקיץ . הבריכה החיצונית והדשא העצום של הקאנטרי, זה פינוק רציני בקיץ. המחיר לכניסה חד פעמית אומנם אינו גבוה לתושבי מעלה אדומים, אך עם זאת למשפחה מרובת ילדים או משפחה שמתכננת להגיע פעמיים בשבוע, זאת הוצאה רצינית בתקופה זו. ולכן מצאנו פתרון- מנוי הכירות ב99 ₪ לחודש בודד, לכל הגילאים למשפחות המנויים ומשפחות המתנ"ס.  התגובות היו מטורפות, המרכזייה שלנו קרסה פעמיים ורשמנו קרוב לאלף מנויים, שזה מספר בלתי נתפס. הדבר הכי משמח מכל המבצע הזה, היה לראות משפחות שלמות נרשמות ומגיעות לבלות יום אחר יום בבריכה.  היו מנויים שפשוט נכנסו למשרד, רשמו את כל הנכדים ובילו איתם כל החודש בבריכה. עד שאתה לא רואה את האושר שהיה להם בעיניים אתה לא מבין כמה הצלחנו לעשות טוב לכולם. זה היה מחזה מדהים. וזה תמיד מחזיר אותי לנקודת ההתחלה ... שכשמטרת הבסיס היא תמיד להטיב עם המנויים והתושבים- כל מבצע שנעשה יצליח."

איזה יתרונות יש בקאנטרי שאין באף מקום אחר?

"צוות מקסים, מרחבים פתוחים, שטחי אימון ייחודיים וכמובן וותק של שנים בשירות קהל. אבי אלקובי שהקים את המקום וניהל אותו כל השנים, התחיל מבריכה קטנה שהפכה להיות קאנטרי מפואר."

תקופת הקורונה מאוד מאתגרת, בייחוד בקאנטרי. איך אתם מתמודדים עם ההנחיות החדשות?

"בגבורה רבה , אנחנו נתונים לפיקוח תמידי של משרד הבריאות ורישוי עסקים קיבלנו את כל האישורים הנדרשים בכדי להפעיל את המתקן . אנחנו משתדלים להפעיל את רוב פעילויות הסטודיו / ספינינג / TRX במרחבים פתוחים, בכדי לשמור על בריאות הלקוחות."

נכנסת לתפקיד ברוח סערה ועם כמה חלומות גדולים. מה החזון שלך למקום?

"החזון כמובן משותף עם הנהלת המתנ"ס והעירייה. הקאנטרי צריך להיות מרכז תרבות ופנאי לכל תושבי העיר. אנחנו מתכננים להציע בעתיד מגוון רחב יותר של שירותים, כולל מתחם טיפולים, בית קפה, סטודיו ייחודי לפעילות שונות . יש עוד הרבה עבודה וטוב שכך."

משפט לסיום?

"אני רוצה לפנות ליזמים, מדריכים, מאמני כושר- אנחנו פתוחים היום, יותר מתמיד, ליצירת שיתופי פעולה חדשים. מנויים ותושבים יקרים, יש לכם קאנטרי נהדר והוא נמצא פה בשבילכם ולמענכם . תבואו, תתאמנו, תהנו, אנחנו נדאג לכל השאר."