MAKE. זמן להתקדם

מעלה אדומים צועדת אל עבר הקידמה בצעדי ענק ומשיקה את MAKE. , אקדמיה לסייבר וחדשנות ראשונה בעיר, פורמט חדשני וייחודי שמותיר ערים אחרות הרחק מאחור. מרכז חדשנות המשנה את פני מערכת החינוך, קורסים והכשרות לקהל הרחב במגוון תחומים ואקדמיה ללימודי סייבר, שתHתן לכל מי שרק ירצה את האופציה לשירות משמעותי, ללימודי סייבר מתקדמים וכניסה לעולם הייטק.

מבחינה גאוגרפית, קיימים בעיר שלושה מרכזים שונים- חדשנות, דיגיטל וסייבר. שלושת מרכזים אלה מתאחדים כעת והופכים ל MAKE. - אקדמיה לסייבר וחדשנות הראשונה בעיר – בה כל תושב, מגדול ועד קטן, יוכל למצוא מענה ייחודי המתאים לו מעולמות המחשבים, הטכנולוגיה החדשנית, הסייבר והדיגיטל.

 

MAKE.ing – זמן לצאת מהקופסא - מרכז החדשנות העירוני

במרכז החדשנות העירוני שנמצא בבניין הספרייה בקומה השנייה, תוכלו למצוא את מגוון הטכנולוגיות הכי חדשות שיש לשוק להציע – החל ממדפסות תלת מימד, מכונות חיתוכי לייזר, מגוון תוכנות מתקדמות ועזרים טכנולוגיים.

במרכז מתקיימים כל הזמן קורסים וסדנאות לקהל הרחב, אבל הקסם האמיתי שקורה במקום הוא שיתוף הפעולה הייחודי עם מערכת החינוך בעיר, ההבנה שעולם החינוך הולך לעבר חדשנות ולמידה עתידית והאפשרויות החדשות הנפתחות עבור תלמידי העיר כל הזמן.

השינוי מתחיל כבר מגיל קטן – אנשי המקצוע של MAKE.ing , יחד עם בכירים במערכת החינוך בעיר מובילים רפורמה בגני הילדים, גננות עוברות הכשרות מקצועיות וכבר בשנה הבאה יתחיל פיילוט בגני החובה בעיר לקראת הפיכתם לגנים טכנולוגיים מתקדמים.

 

MAKE.tech – זמן להתפתח – קורסים והכשרות לקהל הרחב

במרכז הדיגיטלי של האקדמיה, מתקיימים קורסים והכשרות לקהל הרחב במגוון נושאים מעולמות המחשבים והסייבר, חלקם הגדול ללא עלות וחלקם בעלות מסובסדת המאפשרת למעוניינים ללמוד, להרחיב אופקים ולהעשיר את הידע.

בימים אלה מתקיימים קורסים לבני הגיל השלישי – יישומי מחשב ועיצוב מוצר, מלאים עד אפס מקום ומרגשים במיוחד, כאשר המשתתפים מגיעים ויחד איתם מגיעים סטודנטים המסייעים לצוות המקצועי ולהם לעבור את הקורסים באווירה נעימה, במקצועיות ובידיעה שניתן לקהל זה הביטחון הטכנולוגי שהוא כל-כך זקוק לו.

במקביל, מתקיימים קורסיםלצעירים: בניית אתרים, פיתוח אפליקציות, אקסל, כלי גוגל, מידענות ופוטושופ ועיצוב גרפי שההרשמה אליהם בעיצומה. רשימת הקורסים וההכשרות מתעדכנת כל הזמן ושווה לעקוב במדיות לגבי האופציות הקיימות.

 

 

 

MAKE.cyber – זמן להצטיין – האקדמיה ללימודי סייבר

בשכונת צמח השדה נמצא המרכז למצוינות סייבר, מבנה חדש מהמתקדמים שיש היום בתעשייה, מעוצב ומתקדם ובו חדרי הגנה והתקפה, רמה אחת מעל כולם. בשנתיים האחרונות, מאז הוקם, התקיימו בו מגוון קורסים לתלמידי העיר: חשיפה לסייבר כבר בכיתה ה', תכניות מצוינות בכיתה ו', תכנות וסייבר לכיתות ז'-ט' ועוד מגוון הכשרות קצרות לבוגרים יותר ולצעירים.

בקיץ הקרוב, ממש בעוד שבועיים, יתקיים שבוע הסייבר העירוני ובו תיפתח באופן רשמי האקדמיה העירונית הראשונה ללימודי סייבר. האקדמיה הוקמה בשיתוף המרכז הארצי לחינוך סייבר ובהובלה של אנשי מקצוע מהמתקדמים בעולם הסייבר כיום. האקדמיה תהווה מקום ובית לכל תלמיד שירצה להתקדם בתחום, להגיע לשירות מעניין ומאתגר ביחידות מיוחדות ואף להתברג בעולם ההייטק כבר בגיל צעיר.

באקדמיה יהיו מסלולי הכשרה לשירות משמעותי, קורסים מקצועיים, הרצאות הייטק ועוד. מטרת האקדמיה היא לאפשר לכל מי שיחפוץ בכך, לאו דווקא אם הוא מצטיין או כזה שהוריו שולחים אותו לתכניות חיצוניות יקרות, להתמקצע בתחומי הסייבר, להעמיק את הידע ולשמש מקפצה לעבר שירות צבאי משמעותי וכרטיס כניסה לתעשיית ההייטק.

מעבר לתכני סייבר איכותיים, באקדמיה ילמדו שפות – ערבית מדוברת ופרסית, כדי שכל אלה יכינו את הקרקע לתלמידים להגיע לפסגה ולהגשים את השאיפות שלהם

ליאור מזור, סמנכ"ל המתנ"ס ושותף להקמת האקדמיה עוד מראשיתה: "אחרי שנתיים של התקדמות, המפץ הגדול כאן. איגום המשאבים וחיבור המרכזים יצר אגף אחד גדול שישנה את פני העיר. התקציב גדל ובקרוב לא יהיה אחד שלא יכיר. אני שמח לקחת חלק בפרויקט הגדול הזה עם כל השותפים בעיר ומחוצה לה ומזמין את הנוער, הצעירים ושאר התושבים למצוא את המקום שלהם ב MAKE."

את כל העסק מנהלת אחת משלנו, דניאל צארום, שגדלה והתחנכה בעיר והיום כבר אמא ל-2 ילדים קטנים. "זה מרגש להיות חלק מהדבר הגדול הזה, להוביל רפורמות ולגרום לשינוי בחיים של אנשים במקום בו אני גדלתי. כיף שיש כאלה שיתופי פעולה, כאלה פרטנרים מעולים שרק מסייעים לי להגשים את החלומות ויחד איתם ועם הצוות המקצועי שלנו.. השמיים הם הגבול, באמת".

דניאל, יחד עם כל הגורמים המובילים בעיר: הנהלת העירייה, אגף מערכות מידע, אגף החינוך, המתנ"ס ובתי הספר מביאים לכך ששוב, בעיר שלנו, הקטנה והאיכותית קורים דברים גדולים וניתנת לתושבים האפשרות לצמוח ולהתקדם, ממש כאן – ליד הבית.