כניסה למערכת

שכחת סיסמא?

חיפוש באתר

סמל המרכז הקהילתי

כללי

סיפורי הצלחה

                                           

חודש האשה בשכונת "כלי שיר" 

ביום שני, 27 לחודש מרץ, ציין המתנ"ס את "יום האשה" באירוע מיוחד ומרגש במיוחד שהוקדש לאמהות צעירות המתגוררות בשכונת "כלי שיר.

בשכונה נפתח לאחרונה מרכז קהילתי שכונתי הנותן מענה תרבותי וקהילתי לאוכלוסיה בכלל ולקהילה האתיופית בפרט. במרכז הקהילתי פועל בשעות הבוקר מועדון למבוגרים המזוהים עם  הקהילה האתיופית. במועדון נחשפים לפעילות בתחומים שונים: למוד השפה העברית, אמנות וספורט  ופעילויות תרבות מגוונות. אחר הצהריים פותח המרכזאת שעריו  לילדים בגילאי 3-8. במרכז פועלת התכנית "שילובים" , במסגרתה מתנדבות מדריכות הצהרונים ומעבירות תכנים שונים לילדי השכונה.

כחלק מפעילות זו לקח המתנ"ס על עצמו לגבש קבוצת נשים מובילה מקרב השכונה ולאפשר חיבורים משמעותיים בין נשות השכונה. המתנ"ס בחר להתחיל בפעילות של חברת "חברותא" בתכנית "קרב טבחים". 

התפיסה המשותפת לחברה ולמארגני האירוע היתה כי הכלים הערכיים שניתן להפיק מעבודה כצוות בשלנים, הם כלים פרקטיים המושגים תוך כדי החויה והעשיה. הסדנא היא רב חושית ומדמה לקבוצה מציאות מורכבת בה עליה להשיג ביחד מטרה משותפת. בדרך זו קיוינו לחזק את התא הקבוצתי, להתנסות בניהול זמן ותכנון מול ביצוע ולפתח חשיבה יצירתית ותחושת מסוגלות.

לקבוצה שכללה נשים צעירות מהקהילה האתיופית ומהגרעין התורני המתגוררות בשכונה חיכה שולחן עמוס במוצרים שונים. בעזרת הכלים השונים, עמדות הבישול וההנחיות משלושת השפים, יצרו המשתתפות ארוחה מלאה עם מגוון מדהים של מנות מיוחדות. זו היתה שעה מגבשת ומהנה לכלל המשתתפות בסדנא. נוצרו חברויות, קשרים חדשים והועלו רעיונות נוספים על ידי המשתתפות להמשך שיתוף הפעולה(כבר מתוכנן "ערב עדות" לקראת יום ירושלים).

אילנה קירשנבאום – מנהלת המרכז:" זו היתה חויה מעצימה ומיוחדת . שמחתי להכיר נשים חדשות בשכונה, כל אחת הביאה את האור שלה למקום. התחלנו את הערב  בהיסוס וסיימנו בתחושת בטחון. נוצרה תחושה חמה ונעימה כאילו אנו מכירות שנים. המיוחד הוא שעלו 

רעיונות מקסימים על ידי המשתתפות עצמן מה שיוביל להמשך פעילות במרכז לרווחת התושבים".

יוכי שוברט – מנהלת האגף לקהילה ותרבות:" זו היתה חויה מיוחדת במינה שבטאה את המשמעות האמיתית של העבודההמתנסי"ת. התרגשתי באופן מיוחד לשמוע את המשוב של המשתתפות ולהחשף לקשרים החדשים שנוצרו. היום אני בטוחה יותר מתמיד כי חוייה יוצרת קהילה  ובעזרת ההון האנושי של הקהילות השונות ושיתופן, נוכל לבנות קהילה איתנה ותורמת" 

מיכל בן חיים – סגנית מנהל המתנ"ס ומנהלת האגף לגיל הרך:" כמי שעוסקת שנים רבות באוכלוסיות צעירות, התרגשתי להיות שותפה במייזם המיוחד הזה. כל פעם אני מגלה כמה עוצמה יש לנשים היכולות להוביל תהליכים ולשנות את פני החברה".

המארגנות בטוחות כי אירוע זה הוא תחילתו של תהליך קהילתי ממושך שיאפשר לתושבי השכונה לקחת חלק בצביונה ויסייע לתושבים לעשות למען עצמן.

 

צרו קשר:
  • דרך מדבר יהודה 1
  • מעלה אדומים
  • 02-5913111
  • פקס: 02-5353673
קישורים:
  • אייקון פייסבוק
  • אייקון יוטיוב
  • אייקון גוגל
מתנסנט