סמל המרכז הקהילתי

טל: 02-5913111
mali@mam.matnasim.co.il
פקס: 02-5353673

השבוע נפתח באופן רשמי חודש המאבק באלימות נגד נשים.

תכנית "עיר ללא אלימות" שפועלת תחת המתנ"ס ועיריית מעלה אדומים מפיקה אירועים במהלך החודש להעלאת מודעות ודיון ציבורי על הנושא החשוב והכואב.

השבוע התקיים האירוע הראשון, בסדנת העצמה דרך תיאטרון במרכז כלי שיר, בהשתתפות תושבים מהקהילה האתיופית. הסדנה כללה הצגה של השחקנית תהילה ישעיהו אדגה ולאחריה שיח ודיון בנושא אלימות בכלל ואלימות במשפחה בפרט. השחקנית העלתה את החשיבות בתמיכה הקהילתית, שנשים יוכלו לדבר ולטפל בבעיות הקיימות. בדיון שהתפתח בהמשך, שוחחו על נושא הרצח בתוך המשפחה- מה קרה פה בארץ שהתופעה גדלה בשונה מהחיים שהיו באתיופיה, התקיים שיח על מעמדו של הגבר ובנוסף דנו בפערים הקיימים בין התרבות האתיופית לאופן הטיפול בארץ. הגר שיפראו, עו"ס במרכז למניעה וטיפול באלימות, הציגה את הפעילות והשירותים הניתנים והזמינה את הנשים והגברים לבוא לדבר ולהתייעץ.

תחיה גץ קוג'ינסקי מנהלת "תכנית עיר ללא אלימות" סיפרה כי "האירוע היה משמעותי מאד ופתח שיח מעניין וחשוב עם המשתתפים וחשף אותם למרכז למניעה וטיפול באלימות שקיים בעיר".

בהמשך החודש צפויים אירועים נוספים בנושא: האירוע המרכזי יתקיים בהיכל התרבות עם הרצאתה של צופית גרנט "שוברת את קשר השתיקה" ופאנל עם אקטיביסטיות בתחום הטיפול באלימות. בנוסף, יתקיים יום עיון לאנשי מקצוע בנושא טיפול בגברים,  ובהמשך קבוצות העצמה והגנה עצמית לנשים הכוללות התנסות מעשית וחווייתית שיעניקו כלים להתמודדות עם אלימות לסוגיה.

האירועים הופקו על ידי תכנית עיר ללא אלימות בשיתוף פעולה עם מרכז קהילתי כלי שיר, המרכז למניעה וטיפול באלימות באגף הרווחה ויועצת רו"ע לקידום מעמד האישה.

מתנסנט | חוגים