סמל המרכז הקהילתי

טל: 02-5913111
mali@mam.matnasim.co.il
פקס: 02-5353673

ביום רביעי האחרון פתחה את דלתות בית ספרה שרית אנג'ל אור, מנהלת ביה"ס תל"י נופי הסלע, לערב לימוד משותף עם קבוצת '929 מעלה אדומים' וצוותי חינוך מהעיר מעלה אדומים, ערב זה הוקדש לזכרה של אלה רבקה אור ז"ל, בתה של שרית שנספתה במהלך טיול גיבוש של מכינת בני ציון בנחל צפית.

הערב המרגש נפתח במילות זכרון וגעגועים מפי אמה ואביה של אלה שספרו על הילדה שהיתה, על האהבה הגדולה שהיתה בה, אהבת האדם ואהבת הארץ ועל העקרונות בהם האמינה וכך מבלי להגיד מפורשות שרטטו את החיבור הברור בין הנערה לבין פרויקט 929 שממש כמותה עוסק באהבת חינם, בקבלת האחר ובגישור על פני פערים.

שרית אמה של אלה סיפרה על ההתמודדות והגעגועים מאז מותה "החוסר של אלה בחיים שלנו הוא חוסר תהומי ומשמעותי בכל רגע ורגע. אנחנו כמשפחה ממשיכים, קמים, פועלים, אפילו הולכים לשמחות, יש לנו ילדים נשואים, יש לנו נכדים, בעזרת השם אחיה של אלה יינשאו בעתיד ותהיה לנו עוד שמחות. אבל השמחה תהיה תמיד מעורבת באושר ובחוסר . בכאב של אדם שנלקח ברגע והוא לא פה איתנו."

בערב השתתפו, מלבד קבוצת 929, מורות מביה"ס תל"י נופי הסלע, אותו מנהלת שרית אנג'ל אור בנות מביה"ס אמי"ת בו למדה אלה ז"ל, חברים ובני משפחה.

הפרק השבועי עסק בסיפור מעמד הר סיני מזווית שהותאמה לחדר המורים בו הוא נידון, תחת הכותרת – "מעמד הר סיני – כפיה וחירות בחינוך".אביה של אלה סיפר בהתרגשות על אלה שהיתה דעתנית, מנהיגה ואהבה לטייל בארץ ישראל ולעשות חיבורים בעם דרך בחירתה ללכת למכינה מעורבת של בנים בנות לדתיים וחילוניים- להכיר ולעשות חיבורים בין האנשים.

"באחת המכינות בהן ביקרה אלה לקראת שנת השירות נשאלה מהם שלושת האירועים המרכזיים לדעתה בהיסטוריה של עם ישראל. הדבר הראשון שאלה ציינה היה מעמד הר סיני, השני הכרזת המדינה והשלישי היה שחרור ירושלים. כשקראתי את זה בשבעה התרגשתי מאוד, הבנתי שהחינוך שלנו הצליח כי זה בדיוק קו המחשבה שלנו. זה מאוד מרגש שבמקרה נושא השיעור היום עוסק בדיוק בסיפור זה".

בחלק הלימוד של הערב הציג המנחה הקבוע של הקבוצה שלמה שדה את סיפור המעמד והמשתתפים התחלקו לקבוצות בהן דנו בכוחות וברצונות העולים מן הסיפור – רצונו של האל כמחנך מול קשייו של העם לקבל, להכיל ולהבין את המתבקש ממנו. הערב הסתיים בנימה אופטימית לגבי כיוון התפתחותו של עם ישראל אשר מדור לדור הולך ומתקרב לאידיליה אליה כיוון הקדוש ברוך הוא במעמד הר סיני. כן יהי רצון

מתנסנט | חוגים