האומנות מפסלת דרך לעולמות של רוח, רגש ומחשבה.

סל תרבות היא תכנית ייחודית המאושרת על ידי משרד החינוך וכנסת ישראל. זוהי תכנית לימודית מובנית ברמה ארצית לחינוך לצפייה ולהאזנה. חינוך לאהבת האומנויות, יצירת חוויות אומנותיות, חשיפה הדרגתית לאומניות השונות וצריכה עקבית ושיטתית שלהם במהלך כל שנת הלימודים מהגן ועד כיתה י"ב.

מטרתה המרכזית של התכנית לטפח תלמיד "משכיל אומנות" בעל פתיחות לתרבויות השונות למורשתן לדומה והשונה. החשיפה לאומנות וחינוך לאסתטיקה מאפשרים להגיע לפינות ולמעמקים בנפשו של הצופה ובייחוד בנפשו של הצופה הצעיר, הרגיש והפתוח יותר מטבעו לקליטת רשמים ולהצית את חושיו ודמיונו. במסגרת התכנית נחשפים התלמידים לשישה תחומי דעת:

קולנוע: מפגש עם יוצר וסרטו. יום קולנוע -הרצאה והדגמות בתוספת להקרנת סרט באורך מלא.
תוכניות מיוחדות- פעולות העוסקות במרכיב זה או אחר של היצירה הקולנועית. לדוגמא- אנימציה,  איפור בקולנוע, פעלולים בקולנוע ועוד.

מוסיקה: קונצרטים נבחרים מהרפרטואר התזמורתי, אופראי וקאמרי מגוון סוגות וסגנונות מוסיקה קלאסית, ג'אז ואתנית. קונצרטים מודרכים כולל מפגשי הכנה, מקהלות והרכבים קוליים מופעי סולו והרכבים קטנים, מפגשים עם מוזיקאים.

תיאטרון: הצגות נבחרות מתוך מכלול היצירה בארץ תיאטרונים פרטיים וציבוריים ילדים ונוער, מפגשים עם אנשי תיאטרון וימי תאטרון.

מחול: מופעים מן הרפרטואר של להקות מחול במגוון סגנונות וסוגות. מפגשים עם רקדנים ויוצרים המדגימים היבטים שונים של אומנות המחול.

ספרות: הכרות עם משוררים, סופרים ויצירותיהם. מפגש על פי נושא עם סופרים אחדים או סופר יחיד. תכנית מיוחדת המשלבת מפגש של סופר או משורר עם אמן מתחום אומנות אחר, שעת סיפור לגיל הרך.

אומנות פלסטית: ביקורים במוזיאונים לאומנויות, מפגשים עם אמנים ויצירותיהם, סיורי אדריכלות ופיסול חוצות.