מתנ"ס מעלה אדומים ממשיך לבסס את עצמו לאורך השנים כציר עיקרי של חיי הקהילה בעיר במגוון רחב של תחומים: חברה, נוער, פנאי, ספורט, תרבות, תקשורת, גיל רך ועוד.

המרכז הקהילתי המקומי שהוא אחד הגדולים בארץ מבחינת היקף הפעילויות, מעמיד לרשות התושבים היצע רחב של פעילויות פנאי בהתאמה לכלל האוכלוסיות והגילאים וכן מהווה מענה חברתי קהילתי בכל עניין עירוני.

במתנ"ס מתקיימים חוגים ופעילויות לכל הגילאים, פעילות ספורט ענפה כולל נבחרות ייצוגיות, הצגות, קונצרטים, מופעי חוצות, תרבות , אומנות וזמר, תקשורת קהילתית, קייטנות ופעילויות קיץ ועוד. כל אלה נותנים לכולם מענה מתואם לטעמים ולקהלים שונים החל מגיל הינקות הרך ועד לגילאים מבוגרים.

להיות אזרח בקהילה, פירושו להיות שותף פעיל בעיצוב אורח ואיכות החיים של היחיד ושל הקהילה שאליה הוא משתייך. על המתנ"ס לפתח ערכים, ליצור גירויים למעורבות קהילתית ולעשות הכל במגוון תחומים ולמגוון אוכלוסיות.

מטרות המתנ"ס:

עיצוב קהילה משכילה, ערכית, פתוחה ומלוכדת תוך שיתוף כל הגורמים בתכנון ועשייה, למעורבות קהילתית, לעשייה על בסיס של שותפות לשיפור והעשרת חיי הקהילה. להמשיך ולבנות תשתיות לפיתוח מנהיגות בקהילה שתהא פעילה, יוצרת ודינמית למען עצמה והאוכלוסיות האחרות בקהילה.