טיול דצמבר – טיול חורף לדרום החםטיול דצמבר

 26.12.17

 

ביקור במת"ת כפר בנימין

המת"ת הינו מפעל מוגן המשמש כמקום עבודה לאנשים המוכרים כנכים ע"י ביטוח לאומי. במפעל המוגן העבודות מותאמות למשוקמים לפי יכולותיהם, והם מקבלים שכר לפי תפוקות.  מעבר למקום עבודה, המת"ת הינו בית, המשוקמים אוכלים ארוחת בוקר וארוחת צהרים במקום, וישנה פעילות חברתית והעשרתית.

 

ביקור במרכז ההוליסטי ידיים טובות ביד בנימין

נסייר במרכז המציע מגוון רחב של טיפולים אלטרנטיביים, ייעוץ אישי לאורח חיים בריא ולהתפתחות אישית ונשתתף בסדנת צמחי מרפא שתכוון אותנו לאורח חיים בריא.

 

ביקור במשתלת גילת

משתלת גילת בנגב המערבי היא המשתלה הגדולה ביותר של קק"ל. היא מתמחה בצמחים המסוגלים לגדול בתנאי האקלים הקשים של הנגב, ותורמת את חלקה למוניטין הבינלאומיים של ישראל בייעור מדברי. המשתלה ממוקמת על שטח של כמאתיים דונם בו מגדלים יותר מ-800 אלף שתילים בכל שנה. המשתלה גם מהווה מעבדה לבדיקת יכולתם של צמחים שונים ללבלב בתנאים קשים. ניסויים נערכים בעצים וצמחים מכל העולם, מיבשת אמריקה ועד אפריקה, כדי לבחון מה עשוי להצליח באדמה כאן. במשתלת גילת נמצא גם "בוסתן האם", בו עצים בוגרים מסוגים שונים מספקים מאגר יקר ערך של זרעים יחודיים ומידע שנותן מענה לצרכים המשתנים של היערות והמקומות הפתוחים בסביבה.כתוצאה ממומחיותה בייעור מדברי וגידול צמחים עמידים בתנאים קשים, משתלת גילת היא תחנה מבוקשת ביותר לאורחים ומשלחות מחו"ל המגיעים לארץ בכדי ללמוד על הישגי ישראל בתחום.

 

ביקור בתל גרר ובנחל גרר

נחל גרר הוא היובל הראשי של נחל הבשור, החורץ את מישורי הלס בנגב המערבי. הפארק ממוקם על אפיק נחל גרר בין נתיבות לאופקים. במקום נטועים עצי אשל, אקליפטוס, זית וחרוב. קק"ל סללה בפארק דרכים נופיות המובילות לשמורות של נחל גרר עליון ותחתון. תופעה ייחודית למקום היא היעלמות המים בחודש יוני, שבו גדל הקנה המצוי ב- 10 ס"מ ביום ומשתמש בכל המים.  באוקטובר נפסקת צמיחתו והמים שבים לזרום בערוץ, ללא כל קשר לירידת גשמים.

 

עלות למשתתף: 120 ₪

הרשמה במזכירות המתנ"ס החל מיום ראשון ה- 3.12